Sávos kamatozás

A sávos kamatozás kétféle módon érthető: lehet időben vagy összegben sávos, és akár kombinálva is előfordulhat.

Az időben sávos kamatozás azt jelenti, hogy a lekötött betét a teljes futamidőben időszakonként más-más kamatozással működik. Például a három hónapos futamidőből az első héten csak évi 1 százalék a kamat, aztán folyamatosan növekedve az utolsó héten pedig már évi 10 százalék.

Ezekből a bank szereti a 10 százalékot reklámozni, pedig tegyük fel, a kamat összességében mondjuk csak évi 2 százalék lesz.

Az összegben sávos kamatozás pedig azt jelenti, hogy mondjuk 1 millió forintig évi 2,5 százalékos a kamat, 1 millió forint felett pedig évi 3,5 százalékos.

Az EBKM pontosan azért született meg, hogy ezek az ajánlatok összehasonlíthatóak legyenek. Ebben az útmutatóban példákon keresztül is levezetjük a kamatozások típusait és hogy lekötött betéteknél mire figyelj oda.

Ezek is érdekelhetnek

  • Befektetéseket keres nő laptopon
    Befektetés

    Melyik a legjobb befektetés? Segítünk választani

    Akik befektetési lehetőséget keresnek, gyakran gondolják úgy, hogy valaki mondja meg nekik a tutit és ők majd követik. Bár ma már így is be lehet fektetni – például az eToro esetében -, a valós helyzet inkább az, hogy mindenkinek saját magának kell kiválasztania a számára legjobb befektetést. Segítünk átlátni többféle befektetés előnyeit és kockázatait. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. április 13.
  • OTP Gépkocsinyeremény sorsoláson nyert autó kulcsát veszi át férfi
    Befektetés

    OTP Gépkocsinyeremény - tudj meg mindent egy olyan bankbetétről, mellyel autót nyerhetsz

    Mit szólnál egy olyan bankbetéthez, amely ugyan nem fizet neked kamatot, cserébe viszont minden hónapban bekerülsz egy értékes autó sorsolásának résztvevői közé? Ha mégis meggondolod magad, bármikor kiszállhatsz és kiveheted a betett pénzed. A sorsoláson való részvétel tehát nem kerül neked semmibe. Nos, ez az OTP Gépkocsinyeremény betét, melyről mindent elmondunk ebben az útmutatóban.

    frissítve: 2024. február 17.
  • Ideges és csalódott befektető akinek a beva az utolsó reménye, hogy visszakapja a pénzét
    Befektetés

    BEVA: Minden, amit a Befektető-védelmi Alapról (BEVA) tudnod kell 2024-ben

    A Befektető-védelmi Alap (rövidítve BEVA) akkor kártalanít, ha a befektető - a BEVA tagjaként - értékpapírja vagy befektetett pénze befagy. A kártalanítás nem vonatkozik a befektető befektetési kockázataira, csak arra a pénzre, amely a befektetést kezelő szervezet hiányosságaiból, szabálytalan működéséből ered. Lépésről lépésre elmondjuk hogyan kaphatod vissza a pénzed és mennyit kaphatsz vissza, ha véletlenül olyan szerencsétlenség érne, hogy a BEVA kártérítésére szorulsz.

    frissítve: 2024. január 1.