Lépcsős kamatozás

Lekötött betéteknél a lépcsős, más néven küszöbös kamatozás azt jelenti, hogy többféle összegsáv esetén az adott összegsáv kamata a teljes összegre vonatkozik.

Például:

- 1 millió forintig évi 1 százalék a kamat,

- 1 millió forint felett évi 2 százalék a kamat,

- 2 millió forint felett évi 3 százalék a kamat.

Például, ha valaki 1,5 millió forintot fektet be, a teljes összegre évi 2 százalékos kamatot kap.

A küszöbös kamatozás ellentéte a sávos kamatozás, amelynél a fenti példa szerint 1,5 millió forint befektetésnél az első 1 millió forintra évi 1 százalékos kamatozás vonatkozik, a maradék 500 000 forintra pedig évi 2 százalékos.

Vagyis a lépcsős, illetve küszöbös kamatozás kedvezőbb, mint az összegben sávos. Ebben az útmutatóban részletesebben is elmondjuk a különbségeket, illetve azt is megmutatjuk, hogy lekötött betéteknél mikre figyelj oda.

Ezek is érdekelhetnek

  • OTP Gépkocsinyeremény sorsoláson nyert autó kulcsát veszi át férfi
    Befektetés

    OTP Gépkocsinyeremény - tudj meg mindent egy olyan bankbetétről, mellyel autót nyerhetsz

    Mit szólnál egy olyan bankbetéthez, amely ugyan nem fizet neked kamatot, cserébe viszont minden hónapban bekerülsz egy értékes autó sorsolásának résztvevői közé? Ha mégis meggondolod magad, bármikor kiszállhatsz és kiveheted a betett pénzed. A sorsoláson való részvétel tehát nem kerül neked semmibe. Nos, ez az OTP Gépkocsinyeremény betét, melyről mindent elmondunk ebben az útmutatóban.

    frissítve: 2024. február 17.
  • Átvert befektető néz ki az ablakon szomorúan
    Befektetés

    Így viszik el a pénzed a csaló befektetések, ha nem figyelsz!

    Ma adsz nekem 100 ezret, én a jövő héten visszaadok neked 200 ezret! Ismerős? Valószínűleg igen, hiszen a befektetési csalások sajnálatosan gyakori jelenségek a pénzügyi világban. Pedig nem olyan nehéz felismerni ezeket önmagában a magas hozamról. Ebben az útmutatóban megismerkedhetsz a legfontosabb ilyen csalásokkal, melyek mellé megtörtént eseteket is hozunk.

    frissítve: 2024. április 17.
  • Befektetési alapokban felgyűlt pénz
    Befektetés

    Befektetési alapok: Így érdemes választanod

    A befektetési alapok egy jó választás a pénzügyi piacon, hiszen a kezelésük hasonlóan egyszerű, mint a bankbetéteké. Viszont, azokkal ellentétben itt akár el is veszítheted a pénzed egy részét. Ezért célszerű tisztában lenned a kockázatokkal, mielőtt befektetsz, mert a végeredmény nem biztos, hogy az lesz, amire a befektetéskor számítottál. Fogjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 26.