Építési engedély

Egy ingatlan építése többféleképpen történhet. Épülhet engedély nélkül (amikor nincs szükség engedélyre), építési engedély, egyszerű bejelentés vagy ellenőrzött bejelentés alapján. A jogszabály meghatározza, hogy milyen épületekhez elég az egyszerű bejelentés és mit kell engedélyeztetni.

Ha az épülethez szükséges építési engedély, akkor azt a helyi építésügyi hatóságtól kell kérni. A kérelemhez mellékelni kell az épület tervdokumentációját is, amit a hatóság határozatban hagy jóvá. Az építési engedély három évig hatályos a véglegessé válása után, de hosszabbítást lehet kérni.

Ha az építkezést az építési engedély hatálya alatt megkezdték, akkor a befejezésre öt év áll rendelkezésre. Ezalatt olyan állapotot kell elérnie az épületnek, hogy arra használatbavételi engedély kérhető legyen.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Gránit Bank lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek
    Lakáshitel

    Gránit Bank lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek

    A Gránit Bank lakáshiteleket és szabad felhasználású jelzáloghiteleket is kínál. A hiteleket 10 éves kamatperiódussal kérheted. Minősített fogyasztóbarát lakáshitelt nem találsz náluk, CSOK Pluszt viszont igen, amit 12 hónap türelmi idővel törleszthetsz. A hiteligénylést intézheted otthonról is, csak a szerződéskötéshez kell személyesen megjelenned. Érdekelnek a részletes feltételek? Nézzük meg őket lépésről lépésre!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Ez a férfi örül, mert megkapta az igényelt hitelt
    Lakáshitel

    Hiteligénylés vállalkozóként – mikor melyiket igényeljem?

    Ha magánjellegű céljaidat – például költözés, korszerűsítés, autóvásárlás, nagyobb családi esemény lebonyolítása – szeretnéd megvalósítani, akkor többféle lakossági hitel közül választhatsz még akkor is, ha saját vállalkozásodban dolgozol. A választékban nincs ugyan különbség, de mikor melyik hitel a megfelelő, és miben más ezeket vállalkozóként igényelni?

    frissítve: 2024. március 18.
  • Erste lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek
    Lakáshitel

    Erste lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek

    Az Erste Bank többféle konstrukcióban kínál lakáshiteleket és szabad felhasználású jelzáloghiteleket. Van náluk piaci kamatozású lakáshitel 5 és 10 éves kamatperiódussal, de minősített fogyasztóbarát lakáshitelt és CSOK Pluszt is tudsz igényelni. Ha a bankhoz utaltatod a jövedelmed, további kedvezményekre számíthatsz. Lépésről lépésre végigvesszük, hogy mit érdemes a lakáshitelekről tudni, megmutatjuk az Erste lakáshitel törlesztőit és feltételeit is.

    frissítve: 2024. április 29.